От 500 до 1 000 лева е глобата за таксита, които возят на двойна цена в новогодишната нощ, съобщиха от ДАИ-Пловдив. Екипи на инспекцията излизат на акция из града тази сутрин и ще дежурят без прекъсване до четвъртък вечерта. В момента жълтите коли возят през деня за 65-70 стотинки на километър при първоначална такса 90 ст. Нощната тарифа е 80-90 ст. „Уведомили сме управителите на по-големите таксиметрови фирми и те увериха, че няма да пипат цените на Нова година. Но има много еднолични превозвачи, които едва ли ще пропуснат да ударят келепира", каза директорът на ДАИ Йордан Арабаджиев, допълва вестникът.
Източник: в. "24 часа - Пловдив"






