Зеленски: Готов съм да говоря за мир във всеки формат

Репортер попита Владимир Зеленски дали ще направи отстъпки, за да сложи край на войната в Украйна.

"Първо, мисля, че трябва да седнем и да поговорим“, отговори той.

"Второ, имаме нужда от примирие. Дори и сега в Близкия изток е много трудно да се спазва примирие.“

Зеленски допълни, че е "готов да разговаря във всякакъв формат“.

"Двустранен, тристранен: няма значение. Просто мир. Това е важно.“

Той посочи, че осигуряването на двустранни гаранции за сигурност с САЩ е "най-важният документ, защото САЩ са много силни“.

Днес (17 октомври) във Вашингтон се провежда среща между Володимир Зеленски и Доналд Тръмп, която може да определи по-нататъшния ход на войната в Украйна.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Равното заплащане за мъжете и жените на една и съща длъжност е ве...
Нови правила на ЕС сериозно удрят по заведенията и хотелите, засе...
Деца на 2 и 4 г. загинаха в нагорещена кола при 40 градуса
"Имението на чудовищата": Трима осъдени убиха детеубиец и инсцени...
Ормузкият проток е затворен отново
Иран е изнесъл 18 милиона барела петрол през последните пет дни


Виж още: