Виталий Кличко: Токът може да спре заради руските атаки. Снабдете се с вода, храна и топли дрехи

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
10:26 / 02.12.2022
1503
Кметът на Киев Виталий Кличко каза на жителите на украинската столица да се запасят с вода, храна и топли дрехи в случай на пълно прекъсване на електрозахранването, причинено от руски въздушни удари, и заяви, че жителите трябва да обмислят възможността да отседнат при приятели в покрайнините на града, ако имат такава възможност, предаде Ройтерс.  

Кличко предупреди, че температурата в домовете може да падне рязко в случай на "спиране на тока и разрушаване на инфраструктура и пълната липса на електричество, водоснабдяване, топлоснабдяване и канализация".

"Температурата в апартаментите може да се различава много от тази навън", заяви бившият шампион по бокс по време на форум по сигурността в Киев, където температурите са около -4 градуса по Целзий.

"Моля хората да се снабдят с промишлена и питейна вода, трайни хранителни продукти и топли дрехи", заяви Кличко.

След поредица от руски ракетни удари тази седмица се наложи аварийно спиране на електроцентрали в няколко украински градове.

Във вторник украинският министър-председател Денис Шмигал заяви, че Украйна все има 30 процента недостиг на електроенергия, шест дни след последната голяма вълна от руски ракетни удари по електропреносната мрежа.

За да се справят с липсата на отопление и електричество, властите в Киев създадоха 430 точки за отопление, където хората могат да се стоплят и да презаредят телефоните си, Кличко обаче заяви, че броят им е недостатъчен за град с население от 3,5 милиона души. "Дори 500 няма да помогнат, дори 5000 ще са твърде малко", заяви той.

Русия твърди, че атаките ѝ срещу жизненоважна инфраструктура са легитимни от военна гледна точка и че Киев може да сложи край на страданията на народа си, ако се подчини на руските искания, които Москва все още не е формулирала. Украйна казва, че атаките, целящи да причинят страдание на гражданите, са военно престъпление.

Виж коментарите (1)

Още по темата (4552):
28.04.2025 Путин обяви примирие
26.04.2025 Какво се случи след срещата на Тръмп и Зеленски?
26.04.2025 Историческата среща между Тръмп и Зеленски в базиликата "Свети Петър"
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим e на Украйна
21.04.2025 Мащабна въздушна тревога над Украйна: Експлозии в Киев, Николаев, Херсон и Черкаси
Още новини от Международни новини:
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...
Майка изхвърли бебето си от балкона
Израел поиска помощ от България заради пожарите край Йерусалим 
Майка хвърли бебето си от балкон
Израел обяви извънредно положение
Ново мощно земетресение удари Турция


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).