Вероятността за летален край при неваксинираните е 20 пъти по-висока

1696

За хората, които са неваксинирани срещу COVID-19, има 20 пъти по-висок риск от смъртност, в сравнение с тези, които са получили ваксината. Това сочи проучване, публикувано от федералното правителство на Тексас, цитирано "Аксиос".

Изследователи от Министерството на държавните здравни служби анализираха данни от електронни лабораторни доклади, смъртни актове и държавния имунизационен регистър.

Анализът включва период от 15 януари до 1 октомври 2021 г. с фокус върху четирите седмици от 4 септември до 1 октомври, което позволи на изследователите да измерят ефекта от ваксинацията срещу COVID-19, тъй като по-заразният вариант Делта нарасна в цял Тексас.

Освен огромната разлика в смъртността, неваксинираните хора е 13 пъти по-вероятно да се заразят с COVID-19, отколкото напълно ваксинираните хора.

Ваксинацията има силен защитен ефект срещу инфекции и смъртни случаи сред хора от всички възрасти.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Опасна риба завзема гръцкото море
САЩ и Иран подписаха, меморандумът влиза в сила незабавно
Дронове и сателити ще следят плажовете в Гърция за нарушения с ше...
Край на запазването на места на плажа: Властите в Гърция масово и...
Гърция е пред политическа криза
Илон Мъск принуди германската ZDF да оттегли твърдение, че е подс...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).