В Северна Корея официално още няма нито един заразен с COVID-19

2237
2

Около 50 хиляди души са били тествани за коронавирус в КНДР към края на 2021 г.. Всички тестове са отрицателни, пише в регионалния доклад на Световната здравна организация, цитиран от РИА.

"Общо 49 941 души бяха тествани с PCR с обратна транскрипция на 10-дневни интервали. Взети са общо 99 608 проби, всички от които са отрицателни за COVID-19“, се казва в седмичния доклад на СЗО за Югоизточна Азия.

Отбелязва се, че през втората половина на декември в Северна Корея са били тествани както хора със симптоми на грипоподобни заболявания или остри респираторни инфекции, така и медицински работници. Към 23 декември 2021 г. в КНДР не е открит нито един случай на заразяване с коронавирус, отбелязва СЗО.

The Wall Street Journal съобщи миналата есен, че Северна Корея е отказала да приеме около три милиона дози от ваксината срещу COVID-19 на Sinovac и призова лекарството да бъде изпратено в страни, сериозно засегнати от пандемията.

Въпреки, че Пхенян все още не е докладвал за откриване на заболели от коронавирус, западните експерти се съмняват, че в страната наистина няма случаи на COVID-19. КНДР поддържа тесни връзки с Китай, където бе регистрирано първото COVID огнище преди повече от 2 години.

Виж коментарите (2)
Още новини от Международни новини:
Опасна риба завзема гръцкото море
САЩ и Иран подписаха, меморандумът влиза в сила незабавно
Дронове и сателити ще следят плажовете в Гърция за нарушения с ше...
Край на запазването на места на плажа: Властите в Гърция масово и...
Гърция е пред политическа криза
Илон Мъск принуди германската ZDF да оттегли твърдение, че е подс...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).