Двама български младежи - Иван Костов и Георги Бакалов, задържани преди малко повече от година с 5 килограма амфетамини в Малайзия, са били осъдени на смърт чрез обесване, предават световните информационни агенции, като се позовават на български медии. Те припомнят, че Малайзия има едно от най-суровите законодателства срещу трафика на наркотици и то се прилага стриктно и без да се правят изключения.
Приема се, че дадено лице е наркотрафикант, ако притежава хероин над 15 грама или над 200 грама марихуана. Притежаването на каквото и да е количество синтетични наркотици е престъпление по законите в Малайзия. Двамата българи са заловени с 5 килограма амфетамини преди около година. Те пренасяли пратката по заръка на друг българин, който ги уверил, че всичко е законно и им обещал 1000 долара за услугата.
Амфетамините са били намерени в тайниците на куфарите на двамата младежи. Специализираните издания на организациите, които се борят за отмяна на смъртното наказание напомнят, че досега няма случай Малайзия да се е отказала да изпълни веднъж вече произнесена смъртна присъда, дори тя да е постановена срещу чужденци.








Анонимен
на 31.10.2012 г.
И пак кой страда-бедните наивници,които от беднотия са готови на всичко.А оня със "заръката" си живее живота и търси следващите мулета,които с лекота ще открие сред мизерстващите българи.
InTheAir
на 31.10.2012 г.
Наивници тръгнали да заработват бързи и лесни пари , хак да им е !
hallucinogen
на 31.10.2012 г.
Как къде са? На всеки ъгъл има полицай, а до него сотаджия, а до него общинска охрана. Всеки месец се залавят десетки престъпници с 0.167г марихуана и рецидивисти с кенче бира в градинката.
Rezon
на 31.10.2012 г.
Винаги съм бил и си оставам противник на смъртната присъда. Но от друга страна Малайзия е голям пример, че пред Закона всички са равни! Именно затова тази държава толкова динамично се развива!!!
Станислава Панайотова
на 31.10.2012 г.
Не знам ако в България имаше такъв закон,който да се прилага естествено,колко осъдени на смърт щеше да има....
avemar
на 31.10.2012 г.
Една Малайзия. А ма тук е Цинганория.Къде са органите. тебдят за спокойствието на наркодилърите
archi
на 31.10.2012 г.
Тези двамата да се бяха запознали със законите там...
didon76
на 31.10.2012 г.
де и тук да е така.....
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!