Почина пилотът, извършил първия околосветски полет без кацане и презареждане

3183

Американският пилот Дик Рутан, който направи първия околосветски полет без кацане, почина на 85-годишна възраст в петък (3 май), съобщи Associated Press.

Рутан е известен с това, че през 1986 г., заедно с втория пилот Джина Йегър е направил първия околосветски полет в историята на авиацията без кацане и без презареждане. Полетът е продължил девет дни.

Приятелят на пилота Бил Уитъл е заявил пред AP, че Рутан е претърпял тежка белодробна инфекция и впоследствие не е искал да прекара още една нощ на система за подаване на кислород.

През 2005 г. Дик Рутан поставя нов рекорд, като прелита около 10 мили (16 километра) с ракетоплан, изстрелян от Калифорния.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Деца на 2 и 4 г. загинаха в нагорещена кола при 40 градуса
"Имението на чудовищата": Трима осъдени убиха детеубиец и инсцени...
Ормузкият проток е затворен отново
Иран е изнесъл 18 милиона барела петрол през последните пет дни
"Лидл" официално откри първия си пъб
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).