Ново огнище на COVID-19 в Гърция близо до нашата граница

16337
23

Установиха ново огнище на заразени с коронавирус в гръцка община до Ксанти в близост до границата с България, съобщи БНР.

Властите въведоха извънредни мерки в община Ясму област Родопи, която се намира в близост до границата с България. Това стана след извънредно заседание на щаба за контрол по разпространение на вируса и Министерството за защита на гражданите. Под пълна карантина е село Агиасму след регистрирани нови 5 случая на заразени с бацила. В съседно село Ахино има 11 случая на заразени. Трима души починаха за 24 часа.

Въведе се забрана за влизане и излизане от селото, както и вечерен час от 21 часа до 7 сутринта. Носенето на маски е задължително. Служители на общината ще снабдяват с храна и лекарства хората под карантина. Засега въведените извънредни мерки са за седем дни.

За седмица на летището в Атина са направени над 7800 проби от пристигащите туристи. От тях само 4 са положителни, съобщиха от Министерството на здравеопазването.

Под пълна проверка за спазване на предпазните мерки и дистанция са всички хотели и плажни ивици в Гърция.

Виж коментарите (23)
Още новини от Международни новини:
Тръмп заплаши ЕС със 100% мито заради данък върху Big Tech
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция


Виж още: