Икономист: Уж инфлацията в Хърватия щеше да "удари небесата" след приемането на еврото, а се случи обратното
Не се сбъднаха твърденията, че инфлацията в Хърватия ще "удари небесата" след приемането на еврото, Това посочи чрез графика в социалните мрежи икономистът Георги Ангелов.
И допълва:
Страната показва едни от най-добрите показатели в ЕС за разлика от съседна Унгария, която с местната си валута форинт е рекордьор в ЕС по поскъпване на стоки и услуги.
Хърватия е с по-ниска инфлация и от България, която пък вече няма възможност да приеме еврото дори и да иска.
"Хърватия: 4 месеца в Еврозоната = 4 месеца спад на инфлацията.
Уж инфлацията щеше да расте заради еврото, а тя намалява.
Добре че Хърватия влезе в Еврозоната - така ще наблюдаваме в реално време как рухват митовете срещу еврото."