Вижте къде в Пловдив монтираха 10 нови паркомата за "синя зона"

8771
2

Заплащането за престой в "синя зона" вече може да се извършва на 4-те най-нови паркомата в града, съобщи заместник-кметът по транспорт на Община Пловдив Златин Велев. Две от машините са монтирани на ул. "Иван Вазов" - до библиотеката при кръстовището с "Авксентий Велешки" и в близост до училище "Патриарх Евтимий". Третият паркомат е на ул. "Капитан Райчо" пред новата градинка между търговскя център "Гранд" и "Евмолпия", а четвъртият - на бул. "Княгиня Мария Луиза".
"Удобството е, че срещу 1 лев можеш да се таксуваш за 40-минутен престой в "синя зона", докато минималното заплащане чрез SMS или талон е 1,50 лв. за 1 час", коментира директорът на ОП "Паркиране и репатриране" Ненко Калакунов.
Още 6 нови паркомата са монтирани на бул. "България" - в участъка, който с решение на Общинския съвет от края на юли също бе включен към "синя зона", но те ще бъдат пуснати едва след обозначаването на зоната с необходимата маркировка. Първите 3 паркомата в Пловдив заработиха миналото лято на бул. "Княгиня Мария Луиза", като по-късно единият беше преместен на площад "22 септември" при пресечката с ул. "Тодор Каблешков". Според статистическите наблюдения, а и финансовите отчети, предпочитаното заплащане за престой в тези оживени градски зони е именно чрез паркомати или SMS на номер 1332. Като резултат от своята дейност, ОП "Паркиране и репатриране" отчита все по-нарастващ положителен баланс. 
Докато през 2011-а тогавашното ОП "Синя зона, паркинги и гаражи" бележи приходи в размер на 929 715 лв., разходи - 1 226 078 лв., и приключва на минус 296 363 лв., то за 2016 г. приходите са 4 447 833 лв., разходите - 2 198 841 лв., а балансът е положителен - плюс 2 248 992 лв. Добрите тенденции се запазват и през 2017 г. Приходите на ОП "Паркиране и репатриране" за първото полугодие са 2 242 872 лв. срещу 2 116 009 за същия период на миналата година, което бележи ръст от 126 863 лв. 

Виж коментарите (2)
Още новини от Любопитни новини:
Старо, но златно: Жена твърди, че е забременяла от басейна на хот...
Мегз: От най-младия дизайнер със Златна игла се превърнах в прест...
Падат температурни рекорди
Първи кадри от новите "Игри на волята", Ивет Лалова съобщи голяма...
Една българска легенда на 60!
Мистериозната Самсара пристига в България заради Дара


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).