Центърът за градска мобилност в Пловдив заработи, видя репортер на Plovdiv24.bg.
Toй се намира в бившия хотел на Ванко 1. В него ще се управлява движението според натовареността на трафика със 130 на брой камери с датчици. Има и монтирани камери във формата на купол, които ще предават информация за състоянието на кръстовищата в реално време. Техният брой е по-малък - около 15.
Както се вижда и от снимката, във видео потока към Центъра за градска мобилност са включени и камерите от кръстовищата в район Северен, поставени преди години от районното кметство с дарения от частни фирми и прехвърлени за управление и наблюдение на 3-то районно.
Самият трафик в центъра ще бъде следен на 12 големи монитора.
Новите светофари са монтирани на 42 кръстовища. От миналата седмица системата вече събира данни за трафика, за да може умната система да си изгради модел за най-ефективно управление на трафика и да прави точни изводи за конкретните ситуации.
Вече се събират и данни за трафика по входовете и изходите на Пловдив, което ще даде възможност да се проследи броят на автомобилите, които минават през града. От Общината очакват първи обобщени данни до седмица.








Валентина Петкова
на 04.02.2016 г.
Прав сте, г-н Кирев! Но полицията не спи - пази си заплатите!
Vasil Kirev
на 02.02.2016 г.
ЦЕНТЪРА може и да е заработил,но организацията на транспорта е пълен БАТАК.За градския транспорт просто не ми се говори.В Тракия спирките са превърнати в пакинги .Полицията спи.
Василев Васил 1
на 02.02.2016 г.
Над всеки автомат, нещо като комин, трябва да има по една камера 360 градуса, която да си го пази. Няма нужда от апели за култура. Това тук не съществува.
Joro Kanev
на 02.02.2016 г.
И как по-точно???
bigi
на 02.02.2016 г.
Браво! Значи след десетина години вече няма да има задръствания в града. Удовлетворен съм.
Runner
на 02.02.2016 г.
А тези камери ще бъдат ли използвани за глобяване на некадърните наглеци, които правят, каквото си искат?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!