Фирмите, които обслужват градските линии в Пловдив, са изправени пред фалит. Казват, че работят на загуба и нямат пари за гориво. В понеделник превозвачите ще се срещнат с областния управител, за да поискат помощ от държавата, в противен случай градът до дни ще остане без автобуси.
"Хроничното недофинансиране на дейността ни от страна на Община Пловдив вероятно ще доведе до финансов колапс. Задължение на Общината е да направи баланс между реалните разходи на превозвачите и социалните услуги, които предоставяме", заяви в ефира на "Здравей, България" по Нова тв собственикът на транспортна фирма Веселин Дошков. Той допълни, че разходите са с около 50 стотинки по-високи от приходите.
По думите на притежателят на транспортна фирма Петко Ангелов дълговете към доставчиците на гориво надхвърлят 2 млн. лв.
"Общината отпусна 7 млн. лв. за обществения градски транспорт. Те обаче не са достатъчни. За последните обществени поръчки превозвачите закупиха чисто нови автобуси", каза още собственикът на транспортна фирма Димитър Чолаков.
Те допълниха, че много шофьори напускат заради тежката работа и ниските заплати.








Чопър
на 15.07.2019 г.
Ей това е сега картел в изнудването! Какво ме вълнува,че частни фирми щяло да фалират ? Ами да фалират. Кмета ли да ги спасява ? Да не са подавали заявки за линии и да сключват договори.Кьорав карти не играе.Искат с парите на пловдивчани да си задържат шофьорите.Мерака им ясно личи...билетчето да стане 1,50.
petko1963
на 15.07.2019 г.
Общината да им прекратява договорите и да поема транспорта в собствени ръце. С едно адекватно управление ще имаме много качествен градски транспорт, а не както досега - една пародия. Вместо разни фирми да се напалват, с тия пари ще има и добри заплати и хубави автобуси. Щом с ''Чистота'' и ''паркове и градини'' които са общински се справяме чудесно значи е време да имаме и истински градски транспорт. Вижте там където почистването е от частни фирми каква мизерия е и ще разберете, че и транспортът е време да стане общински. Там, където е общински разликата е на светлинни години в сравнение с нашата пародия, наречена градски транспорт, където автобуси обуначени се изпреварват един друг за един лев повече.
Ричард
на 15.07.2019 г.
Що за нахалство. Автобусите по всичките линии, по всички последни спирки не гасят двигателите по 10-15 минути. Как да стигат парите за гориво? Кмета спи ли? Ако да- да се събуди!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!