Започва се, ще има усложнения

55245
1

Жълти и оранжеви кодове за почти цялата страна за 25 декември обявиха от НИМХ. След обяд ще бъде облачно, на много места с валежи от дъжд, по високите западни полета и в Предбалкана – дъжд и сняг. Значителни ще бъдат валежите в източните райони. Вятърът в Западна и Централна България ще бъде предимно умерен от запад-северозапад, в Източна България умерен и силен - от югоизток, но към края на деня ще се ориентира от североизток. Максималните температури в повечето места ще са между 1° и 6°, в Източна България - до 10°-13°, в София 2°.

Прогноза за България за 25.12.2024

През следващото денонощие метеорологичната обстановка ще се усложни. С умерен, в Източна България и силен вятър от север-североизток ще нахлува студен въздух. Ще бъде облачно, с почти повсеместни, на места значителни валежи. В Предбалкана и по високите полета от сняг, в останалата част от страната - от дъжд, като със застудяването в Централна Северна България, а вечерта и в Лудогорието дъждът ще премине в сняг. Минималните температури ще са в широки граници - от около минус 1° в котловините в Западна България до 8°-10° по Черноморието, а максималните - предимно между 1° и 6°, в източните райони до 10°-12°. 

В планините ще е облачно и мъгливо, с валежи от сняг. По проходите ще има виелици, ще се образуват и навявания. Ще духа силен, по билата и временно бурен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 0°, на 2000 метра - около минус 3°.

По Черноморието ще е облачно и дъждовно. Ще духа силен вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат между 10° и 12°. Температурата на морската вода е 10°-11°. Вълнението на морето ще се усили и ще е 4-5 бала.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).