Ваксинационният център на "Пирогов" ще работи отново

2222

Стартира записване за ваксиниране в "Пирогов", съобщиха от лечебното заведение,

Всеки желаещ, може да се обади на телефон 02/91-545-74, всеки делничен ден от 8:30 до 17:00 часа. Ще бъдат ваксинирани както възрастни, така и деца. 

В същото време, стана ясно, че от 11 август защитната маска за лице ще трябва да бъде носена, само когато гражданите се намират в лечебни заведения, аптеки, оптики, специализирани институции за предоставяне на социални услуги и в социални услуги от резидентен тип за деца и възрастни.

Маски ще се изискват и при използването на градския транспорт и престоя на съответните спирки/станции, които се намират на закрито. Изключение от изискването за носене на защитна маска се допуска за деца до 6-годишна възраст. 

Такава заповед подписа министърът на здравеопазването д-р Асен Меджидиев.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Трагична развръзка в Пирин: Откриха мъртва изчезналата жена под в...
Нов фатален инцидент на морето: 64-годишен мъж издъхна на плаж кр...
Работодателите примамват със заплати до 1500 евро, луксозно здрав...
Фентанил ли е причината за смъртта на Никсъна?
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия на мюсюлманите в България
Сателитни снимки показват тревожни следи от замърсяване във Варне...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).