Учениците в Добрич във ваканция до края на седмицата

6110

5 и 6 януари ще са неучебни за училищата на територията на Добрич. Заповед за това е издал днес кметът Йордан Йорданов. 
Това се налага поради очаквано влошаване на метеорологичните условия - силен вятър и застудяване, и невъзможността отоплителните инсталации в училищата да постигнат необходимите температури за нормалното и безопасно пребиваване на учениците в тях. 
Заповедта е издадена след проведени консултации с Регионалното управление по образование и Регионалната здравна инспекция. Детските градини и ясли ще работят по предварително обявения график за Коледа и Нова година.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: