12-месечно бебе е починало в Сапарева баня, съобщават от МВР. Сигнал в полицията за смъртта е подаден от Спешна помощ в града на 25 декември.

Същият ден около 17:00 чака в лекарски кабинет родителите, които са от кв. Гюргево, завели вече починалото си бебе. 

При извършения медицински преглед не са установени данни за насилствена смърт и травматични увреждания. По първоначални данни смъртта е настъпила вследствие на задушаване, бебето било намерено похлупено по лице на възглавницата си, възможно е да е повърнало храна, пишат от Блиц.

За случая е уведомена прокуратурата.

Според местни медии това е първото бебе на годината за 2023 година за Община Сапарева баня. Проплакало е в първите часове на 1 януари т.г.