Тошко Йорданов: Подобна държава няма място в ЕС

Автор: Самуил Иванов
Коментари (0)
14:11 / 18.09.2024
3013
Те правят проблем от нещо, което не е проблем. Посещението при президента Радев на тази дама, която се води президент на територията на Северна Македония (бел. от ред. - Гордана Силяновкса-Давкова), е неофициално - няма нужда да се слагат знамена. Гражданка от Северна Македония се е видяла с президента Радев. Това заяви лидерът на ПГ на "Има такъв народ" Тошко Йорданов в кулоарите на парламента по повод коментара на македонския вицепремиер Александър Николоски, който нарече българите "нецивилизовани" и категорично отрече двете страни да имат обща история, предаде репортер на "Фокус"

"Това е доказателство защо Македония няма място в Европейския съюз", добави той. 

И продължи: "Подобен тип риторика и държава, чийто държавен ръководител си позволяват, нямат място в ЕС и няма да влязат". 

По повод твърденията, че България и Република Северна Македония нямат обща история Йорданов заяви: 

"Няма обща история, защото те са част от българската история. Имат история като територия, като народ нямат, защото са част от българската. Ако някога в бъдеще им дойде акъла, може да имат шанс да започнат преговори - не да влязат в ЕС, а да започнат преговори". 

По думите му пътят за присъединяването на РСМ към Европейския съюз е ясно начертан в преговорната рамка с френското предложение. 

"Тези са преходни, ще ги изчакаме да изчезнат, нямаме бърза работа", каза още Тошко Йорданов.

Виж коментарите (0)

Още по темата (1003):
12.02.2025 МВнР скочи срещу изказване на премиера на Република Северна Македония
25.01.2025 Велизар Енчев: Поканата на македонската делегация на инаугурацията на Тръмп е тревожен сигнал
06.01.2025 Историк: Образът на Христо Ботев в масовото съзнание е доста различен от реалния
28.12.2024 Северна Македония: България е задължена да ни подкрепя
05.10.2024 Димитър Русков: РСМ залъгва с изкуствени проекти, а реториката им се пренася от България срещу целия ЕС
29.09.2024 Соломон Паси: Единственият печеливш е Русия
Още новини от Национални новини:
Свят ден е днес! Честито на имениците
Дъжд с гръмотевици, ето къде
Проф. Пламен Киров: Въпросът за референдума на президента би бил ...
Ще има ли официална визита от България с папата за 24 май?
Диана Русинова: Тази пътна маркировка не решава проблема
Политолог: Много по-важно е мнозинството какво ще реши


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).