Снежната покривка ще надхвърли 40 см в планините на Южна България

4660

Зимата определено ще се завърне с чувствително застудяване и силни ветрове, като причината ще бъде преминаващият през страната добре изразен студен атмосферен фронт. Очаква се този фронт да се усили заради по-топлите и богати на влага води на Егейско море, пише Meteo Balkans.

Прогнозирани са значителни валежи от сняг над Рило-Родопския масив и Пирин, като снежната покривка в планините на Южна България ще надхвърли 30–40 см.

Високите стойности на водния еквивалент на снежната покривка показват, че очакваният сняг ще съдържа големи количества влага. Това, от една страна, ще е полезно за водните басейни, но от друга – снегът ще бъде тежък и е възможно временно прекъсване на електрозахранването в някои общини на Южна България.

Риск от възможни слани, по данни на SPM / http://meteo-models.rf.gd/SPM/ 

След застудяването ни очаква и висок риск от слани в почти цялата страна, особено в ниските форми на релефа и котловините.

Все пак до настъпването на тези промени остават 3–4 дни, а прогнозите подлежат на актуализация.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).