"Лятото не си е отшило окончателно, но е започнало началото на края". Това заяви синоптикът Ивайло Славов пред Нова телевизия.

Максималните температури ще бъдат в нормата за септември, посочи експертът. 

Той посъветва хората да се обличат на принципа на "зелката", когато излизат. Сутрин ще е по-хладно, а през деня ще е приятно топло.

От днес температурите падат рязко. От четвъртък се очакват и валежи, които трябва да спрат в събота.

По думите на Славов на 15 септември времето ще бъде топло, като след тази дата се очаква температурите да достигнат над 30 градуса.