Решават за дистанционното обучение на важна среща!

81287
51

Ето какво каза преди минути здравният министър по повод дистанционното обучение у нас и дали то ще бъде удължено:

"Този въпрос е изключително сериозен. Говорих с министър Вълчев, утре отново имаме среща с него и екипа му, както и с представители на регионалните инспекторати по образованието. Със сигурност ще дадем насоки, по които нещата да се случват.

Нашата методика и правилата, изработени през лятото, ще продължат да действат, като ще дадем възможност на областните щабове съвместно с РИО-тата да вземат локални мерки, като основата да бъдат разписаните в нашите насоки числа, а именно заболяемост в дадената област и процент заболели ученици. Това се прави, защото имаме училища, в които нямаме нито едно заболяло дете или учител".

Виж коментарите (51)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: