Пендаровски: Нямам нито един конструктивен разговор с Радев за последните две години

2247

"Нямам нито един конструктивен разговор с президента на България Румен Радев за последните две години". Това заяви държавният глама на Република Северна Македония Стево Пендаровски.

Пред ТВ "Сител" Пендаровски определи отварянето на български клубове в страната "като организирана провокация" от София и посочи, че в историята на Европейския съюз не е имало такова блокиране, каквото София прилага към Скопие с думите: "Вие не сте този, за когото се мислите".

Според него заради отварянето на българските клубове е нараснало и недоволството на хората в РСМ срещу т.н. "френско предложение", предава БНТ.

По повод реакциите, които думите му предизвикват в България, Пендаровски заяви, че не му е важна реакцията у нас, а тази на македонския народ и граждани.

Работната група за промени в Конституцията била създадена с цел да бъдат изчистени аргументите между опозицията и управляващите, като процесът на консултации трябвало да продължи няколко месеца.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Румен Радев с много сериозно искане към Доналд Тръмп
Правосъдният министър поиска уволнение за директора на Агенцията ...
Новото правителство взе важно решение за изплащането на пенсиите!...
Алчна лудост: 6 нощувки за 22 000 евро за "Евровизия" 2027
МОН с първа официална информация за днешната матура
Кошмар в Злокучене, млада жена стана жертва на домашно насилие


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).