Педиатър: Пълно безобразие е това, което вършат българските майки!

35036
88

"Децата в световен мащаб с клинична симптоматика на COVID-19 са под 1%", това потвърди педиатърът от Александровска болница доц. д-р Гергана Петрова пред БНТ.

Китайски лекари обявиха как COVID-19 преминава при децата "Коронавирусът е една от най-честите причини за така наречените настинки при децата", казва доцентът, но обяснява още, че при тях болестта преминава много по-леко, отколкото при по-възрастните хора. 

"Коронавирусът по същество е същата тежка респираторна инфекция, както и грипния вирус. От грипния вирус може да се умре и от коронавирусът може да се умре", лаконична е д-р Петрова.

Децата са преносители и именно по тази причина е от особено значение те да останат вкъщи по време на епидемията и да избягват контакт помежду си, защото в последствие откарват вируса у дома, смята още педиатърът. Тя обясни защо коронавирусът е толкова притеснителен за повечето хора: "За него няма ваксина, по-непознато е и е нещо по-различно".

Педиатърът обаче скастри жестоко майките, които извеждат децата си навън с оправданието, че времето било хубаво, а и те трябва да подишат свеж въздух.

"Добре де, ама после ги водите при възрастните хора, а това е опасно. Пълно безобразие е това, което правят българските майки".

Виж коментарите (88)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: