От последните минути: От полунощ затварят София

32426
175

От 00.00 часа тази вечер затварят София. Забранява се влизането и излизането на автомобили. Това съобщи ген. Мутафчийски на извънреден брифинг.

"Още от вчера се наблюдава едно много тревожно явление. Масово напускане  на София, която е основното огнище с най-много болни и заразени с коронавирус. Всички хора, които напускат София, са разпръснати из цялата страна. Това води до още по-тежка епидемиологична ситуация с неясни последици. Най-вероятно последиците ще стана ясни в близката една седмица. До момента имаме още 40 нови случая - това вече не е инцидент, а тенденция. Това е в абсолютен контраст с безгрижието на нашите съграждани. Затова затваряме София за автомобилния трафик. Това ще важи и за и областните градове за времето на празниците", заяви ген. Мутафчийски.

Шефът на ВМА поясни, че заповедта е съгласувана с премиера Бойко Борисов, който е дал своето съгласие. Това ще стане считано от 00.00 часа днес до второ нареждане.



Виж коментарите (175)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: