Административният съд във Велико Търново осъди кмета на Горна Оряховица Добромир Добрев заради премахване на девет от така наречените "легнали полицаи" в града. Причината - не отговаряли на новите изисквания за изкуствени неравности.

Градоначалникът пък се оказа осъден, защото закъснял с цели две години да демонтира "легналите полицаи".

Част от отстранените съоръжения обаче се намират в близост до училище и сега пресичането там се оказва опасно за много деца.

Повдигнати пешеходни пътеки от новия тип до училищата в Горна Оряховица ще може да бъдат изградени едва през пролетта.



Източник: Нова тв