Официално: Токът, парното и водата няма да поскъпват!

5370

Депутатите одобриха предложението на парламентарната група на ГЕРБ-СДС да се гласува мораториум върху цената на тока, парното и ВиК цените. То беше обявено от народния представител Десислава Атанасова. Решението беше взето почти единодушно, със 186 гласа "за", 2 "против" и 2 "въздържали се. 

Тошко Йорданов от ИТН поздрави ГЕРБ-СДС за това тяхно предложение и заяви, че се радва, че те мислят за хората и излизат с такова предложение. Народното събрание създаде Временна комисия за въпросите енергийната криза и предложение за справяне с нея. 

Комисията, която бе предложена от ПП, се състои от 14 народни представители, избрани на паритетен принцип по двама от всяка парламентарна група. Радослав Рибарски от "Продължаваме промяната" бе избран за неин председател.

Комисията бе избрана за срок от един месец. Целта й е да даде предложения за справяне с кризата в енергийния сектор.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Британски турист: От 20 години идвам в България, но за първи път ...
4 деца са в болница, 15-годишен сътвори безумие
Хампарацумян: Ръстът на заплатите във висшата администрация подхр...
100 лева за такси станаха 75 евро в Приморско
Рязък обрат във времето с валежи и гръмотевици. Ето кога и къде
Опасност от касапница на АМ "Тракия": Метален винкел се "разхожда...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).