Нови правила за влизане в Гърция

2469

Хората, пътуващи до Гърция, ще трябва да представят PCR тест или бърз тест преди влизане в страната от утре заради влошаване на епидемиологичната обстановка, предаде ДПА.

Това се отнася за всички пътници на възраст над 5 години, които пристигат в Гърция от 6.00 часа утре, независимо дали са ваксинирани или не, допълва БТА.

Негативният PCR тест трябва да е направен преди не повече от 72 часа, а бързият тест - не повече от 24 часа преди пристигането.

Този регламент ще се прилага до 24 януари, съобщи днес Службата за гражданска авиация и сухопътни граници.

Продължава да е в сила и изискването пътуващите в Гърция да се регистрират в правителствен уебсайт преди началото на пътуването.

В страната днес са регистрирани 18 592 нови случая на коронавирусна инфекция спрямо 37 676 вчера, съобщава в. "Катимерини".

Направени са 230 237 теста, от които 8,07% са се оказали положителни. През последното денонощие са починали още 66 души. На респиратори са 642 пациенти.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Колко струва почивката в най-близкия и обичан гръцки остров от бъ...
Кой измежду трите големи мобилни оператора в България има най-мно...
Тежка агресия срещу таксиметров шофьор, той извади пистолет
Шофьорът на "Глово" за скандала с Ивайло Мирчев: Единственото ми ...
Ресторантьорите: Ние ли сме единственият скъп сектор в държавата
4 евро за царевичка на наш баровски плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).