С избора на Мая Манолова за омбудсман депутатите сътвориха грандиозен гаф подобен на Пеевски в ДАНС.

Манолова е крайно нехаресвана в обществото и поставянето й на тази длъжност е проява на висша форма на цинизъм.

Явно народните избраници са решили да проверят търпимостта на българското общество, надявайки се, че тя е значително притъпена покрай топлото време и отпускарския сезон. Сметката отново не излиза.

Обществото се вдига на бунт срещу този циничен избор. За довечера се стягат протести във всички големи градове.