Мощна градушка удари Нова Загора. Изпочупени са стъкла на прозорци и автомобили, пострадала е и земеделска продукция. Движението в града е затруднено, защото улиците са непроходими. Природното бедствие предизвика поражения в града, свикан е кризисен щаб.

Призовавам всеки гражданин, който има възможност, да излезе и да почисти там, където е необходимо около дома си, според възможностите му, съобщи кметът на общината Галя Захариева.

Екипи на полицията, пожарната, ВиК и общината са тръгнали по сигнали първо да отстраняват падналите дървета по улиците и да отводняват пътищата.

Засега няма информация за пострадали хора.