Министър Игнатов: Просветните дейци са тези, които са създавали първите учебни помагала и подготвяли младото поколение да поеме управлението на свободна България

На този ден почитаме подвига на дедите ни, извоювали свободата на България. Заедно с това прекланяме глава пред хилядите знайни и незнайни герои, дали живота си за сбъдването на тази петвековна българска мечта.

Това написа във Facebook министърът на образованието и науката проф. Сергей Игнатов.

"Това е постижение на целокупния български народ, но в него особено място заемат българските просветни дейци. Учители и учени са подготвяли Освобождението в класните стаи, като са обучавали поколение, което да познава историята и корените си и да има смелостта и самочувствието да отвоюва независимостта си.

Българските просветни дейци често са били и на първата линия на бойните действия – четници, революционери, войводи, готови да жертват живота си в името на най-висшия идеал – свободата", пише още той. 

"Просветните дейци са и тези, които са създавали първите учебни помагала и подготвяли младото поколение да поеме управлението на свободна България.

Нека помним подвига, примера и завета им!

Поклон!", добави министърът.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Експерт: С тези темпове ще са нужни 200 години за саниране на вси...
След операция в Плевен 12-годишно момче казало на майка си: "Стра...
Производител: Ако продам всичко това, ще спечеля около 15 евро
Море за 15 евро на човек и бюджетният разчет на едно четиричленно...
До 45 000 евро месечно: Кои позиции в ИТ сектора прибират най-вис...
Десислава Атанасова: Твърденията на Демерджиев са неверни, не бях...


Виж още: