Масови проверки за опасни стоки текат по магазините за празниците.

Дежурни екипи на Агенцията по безопасност на храните ще следят за качеството на стоките, срока на годност на продуктите, както и за хигиената в заведенията за обществено хранене.

Проверките ще продължат през целия месец и ще се случват както в работните, така и в празничните дни.