Лекар каза какво да правите при висока температура

5305
1

Ако имате 39-40 градуса не тичайте веднага пред лекарските кабинети, защото там може да има и здрави хора, които идват на профилактичен преглед, например. За това призова общопрактикуващият лекар д-р Станислава Крайселска в ефира на NOVA.

"Вземете си нещо за сваляне на температурата и тест от аптеката, за да разберете грип ли е, или коронавирус", уточни докторът.

Тя допълни, че само за тази сутрин има 15 обаждания от хора със съмнения за грип. По думите ѝ миналата седмица сред пациентите ѝ имало лек пик на заразените с COVID-19.

Д-р Крайселска е категорична, че ваксинацията е най-добрата превенция.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: