Полицията е задържала 16-годишния Кристиян от столичното 23 СОУ "Фредерик Жолио-Кюри", който наръга днес съученика си Димитър на 17 години.

Припомняме, че към 10 часа в полицията е получен сигнал за конфликт между двама ученици в района на столичното училище.

"По първоначални данни, спор между тях провокирал по-младия да нанесе рана с нож в крака на 17-годишен, след което се уплашил и избягал", съобщават от пресцентъра на МВР.

Димитър е откаран в болница за преглед, без опасност за живота. Полицаи са предприели незабавно издирване на Кристиян, който скоро е открит в квартала и задържан.

По непотвърдена информация кървавата саморазправа е станала заради момиче.