Кантарджиев: Яжте луканки и пийте малко алкохол, за да преборите болестите

8904
2

25% от изследваните проби за грип са положителни. Това каза в предаването "На Фокус" с Лора Крумова проф. Тодор Кантарджиев.  Той уточни, че случаите на грип "Б" са по-малко от 1.5%. По думите му имунитетът след изкарване на сезонен грип е до края на сезона.

Кантарджиев каза, че поради слабия имунитет на организма, месец след боледуване, хората трябва да са внимателни и да ограничават контактите си.

"На 100 болни от грип, само един е заболял от грип "А", каза Кантарджиев. Според него пикът на грипната вълна ще е през февруари. Ако се ваксинираш, вероятността да потърсиш лекар е два пъти по-малка. Правилното хранене също помага за предпазване", каза Кантарджиев.

По отношение на заболеваемостта от морбили, той уточни, че трябва да се навакса ваксинацията при децата.

Кантарджиев каза, че с всяка седмица случаите на COVID намаляват, но ще започнат да се увеличават отново, след като грипът премине. По думите му заради лактобацилите, които се намират в колбасите и малкото количество алкохол, които човек пие, може да пребори болестите.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: