Дали автомобилите замърсяват въздуха повече от допустимото? От КАТ проверяват със специално устройство.

Резултатите излизат в рамките на няколко секунди. А допустимата норма зависи от годината на производство на автомобила.

Ако резултатите са извън нормата – санкциите са солени.

А шофьорите казват, че ще мислят за въздуха, когато си купуват автомобил, но…само, ако могат да си го позволят.