Гърците изхвърлят нашите с положителни тестове за COVID-19! В България няма никакъв контрол на заразените!

35715
17

Лъжа и измама се оказа 14-дневната карантина за туристи с положителни тестове за коронавирус на границата с Гърция, научи Plovdiv24.bg. Пловдивско семейство е било изгонено от хотела си рано сутринта, след като тестът на един от членовете, взет на границата, се е оказал положителен. Семейството няма никаква симптоматика, но тестът е дал положителен резултат.

Вместо прокламираната 14-дневна карантина в специален хотел, пловдивчани са били изгонени от хотела и са поели обратно към България.

Явно и информационната система в Гърция, а и в България е пълен фалш, защото на границата не са били "посрещнати" като положителни, нито действията им в Гърция и България са били проследени от когото и да е.

Пловдивчани са проявили съзнание, самокарантинирали са се у дома, направили са си тестове в пловдивска лаборатория и са уведомили РЗИ и личните си лекари. Явно обаче властите ни са пълен провал в проследяването и контрола на заразата.

А ако тези туристи не бяха съвестни и бяха забегнали към Българското Черноморие, за да изкарат останалата част от отпуската си? А колко от позитивните са го направили?

Виж коментарите (17)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: