Директори настояват тестовете на учениците за Covid-19 да не се правят в училище

4858

545 директори от цялата страна са се подписали под писмо до министрите на образованието и на здравеопазването, в което се иска изменение на заповедта на здравното министерство за правене на тестове в училищна среда. 

Директорите настояват родителите сами да тестват децата си, а не тази отговорност да се вменява на педагогическия персонал.

Подписалите се под писмото смятат, че правенето на тестове в училищна среда би довело до карантиниране на паралелки, а изискването детето да не се храни и да не пие вода 30 минути сутрин преди теста, практически е неизпълнимо.

Проблем съществува и с учениците, които пътуват по- дълго време за да стигнат в клас. Според учителите те се явяват потенциални заразители, защото тестът трябва да се направи едва след като децата пристигнат в училището.

Директорите изтъкват, че освен всичко останало, не могат да задължат никого от персонала да изпълнява задължения, извън неговите функционални такива.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Колко струва почивката в най-близкия и обичан гръцки остров от бъ...
Кой измежду трите големи мобилни оператора в България има най-мно...
Тежка агресия срещу таксиметров шофьор, той извади пистолет
Шофьорът на "Глово" за скандала с Ивайло Мирчев: Единственото ми ...
Ресторантьорите: Ние ли сме единственият скъп сектор в държавата
4 евро за царевичка на наш баровски плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).