Дават по 375 лева на родители в неплатен отпуск, но не на всички

24715
31

Родители в неплатен отпуск или за самотни родители ще получат еднократна помощ от 375 лева. Това ще е възможно още от следващата седмица. За целта са осигурени 20 милиона лева. Това каза на брифинг министърът на труда и социалната политика Деница Сачева, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Условието е месечният доход да е 610 лева на член от семейство. По тази мярка ще бъдат подпомогнати почти 55 000 семейства.

Сачева каза, че вчера са подадени общо 2016 заявления от работодатели за мярката 60/40. Те ще бъдат за над 30 000 работници и служители.

За трети пореден ден вчера социалното министерство отчита намаление на регистрираните. Новите безработни са 3866, от които 2882 - заради коронавируса.

Plovdiv24.bg излъчи на живо пресконференцията. Ако желаете да бъдете уведомени при бъдещи излъчвания на живо, абонирайте се за нашия канал в Youtube Plovdiv24.bg или ни последвайте във Фейсбук: Plovdiv24.bg новини.



Виж коментарите (31)
Още новини от Национални новини:
Обявиха за национално издирване 17-годишната Никол Русинова
Месец след встъпването на кабинета Радев: Протестиращи викаха "Ос...
Мистерията на Портата към отвъдното над Казанлък
Инспектори на БАБХ с акция в пловдивско предприятие за масло
Без обжалване от защитата: Водачът, блъснал мотоциклет с двама уч...
Термометрите скачат до 37 градуса,14 области у нас са под заплаха...


Виж още: