Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението

4167

"В момента се наблюдава увеличение на заболеваемостта при респираторно- синцитиален вирус, нарастват случаите на скарлатина. Основен проблем е самолечението", каза за "Фокус" общопрактикуващият лекар д-р Мирослав Спасов.

По думите му, когато контактуваме с болни, допринасяме за увеличаване на заболеваемостта.

"Лекарите сме на поста си. Въпросът е да ни потърсят, да не се използват антибиотици за лечение на грип, защото те не помагат за лечение на вирусите", каза още д-р Спасов.

"Обикновено до към края на март, началото на април би следвало да приключим поне с грипа, след което почваме да се "забавляваме" с останалите респираторни причинители, а пък като дойдат и летните месеци, идват и стомашно-чревните инфекции", допълни лекарят.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).