"Български пощи" с положителна новина за приемането на България в еврозоната

8609

Подготовката на служителите на "Български пощи“ за социалната функция по обмяна на левове в евро, както и възможностите за дигитално обучение на работещите в държавното дружество, бяха обсъдени на среща днес на вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов с президента на Конфедерацията на независимите синдикати в България Пламен Димитров. Плановете за бъдещата логистика вече се координират с Българска народна банка. Обявени са обществените поръчки за оборудване и предстои сключване на договори.

По време на разговора бяха обсъдени приоритетите в съобщенията, водния, въздушния и автомобилния транспорт. В обсъжданията се включиха представители на секторните организации и на предприятията. "Само с диалог можем да вървим напред“, бяха думите на вицепремиера в началото на срещата.

За подобряване на дигиталните умения президентът на КНСБ посочи, че служителите могат да бъдат квалифицирани по проект, финансиран по Плана за възстановяване и устойчивост, от който едва една пета от средствата са усвоени.

Плановете на правителството за концесиониране на пристанищни терминали и други инфраструктурни обекти също бяха тема на разговора. "България е на последно място в Европейския съюз по този тип публично – частно партньорство. От тази тема ще се определи бъдещето на България в следващите 10 г.“, бе категоричен вицепремиерът Гроздан Караджов. Той увери, че планът за обектите, които се подготвят за концесиониране, ще бъде обсъден със синдикатите.

Развитието на летище Бургас, както и необходимостта от назначаване на повече инспектори в "Автомобилна администрация“, също бяха сред въпросите, поставени от представителите на КНСБ.

Следващата седмица предстои среща за развитието на железопътния транспорт.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).