България и РСМ с обща изложба в Брюксел

2096

На 2 май т.г. от 18:00 часа в сградата на Европейския парламент в Брюксел ще бъде открита изложбата "Заедно II". Изложбата се организира в сътрудничество на Министерството на културата на Република България с Министерството на културата на Република Северна Македония. Организатор на изложбата е Българският културно-информационен център в Скопие, с подкрепата на евродепутата от групата "Обнови Европа" и докладчик в Европейския парламент за Република Северна Македония, Илхан Кючюк, информират от Културния център в Скопие.

Изложбата включва творби на художници от Република България и Република Северна Македония.

"Заедно II" за първи път в Скопие е представена на 25 ноември 2022 г., когато бяха официално открити новите помещения на Българския културно-информационен център в Скопие и беше част от годишната програма на институцията.

На церемонията по откриването присъстваха министрите на културата на двете страни, а творбите бяха представени от куратори от двете страни, г-н Атанас Андасаров и г-жа Ана Франговска.

В Брюксел се очаква изложбата да бъде открита на високо ниво, с участието на делегации от двете страни.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Румен Радев с много сериозно искане към Доналд Тръмп
Правосъдният министър поиска уволнение за директора на Агенцията ...
Новото правителство взе важно решение за изплащането на пенсиите!...
Алчна лудост: 6 нощувки за 22 000 евро за "Евровизия" 2027
МОН с първа официална информация за днешната матура
Кошмар в Злокучене, млада жена стана жертва на домашно насилие


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).