Бойко Борисов: Благодаря за труда на Иван Тотев
Изключително съм щастлив за това, че град Варна спечели надпреварата и бе избран за Европейска младежка столица 2017! Това е написал във Фейсбук профила си лидерът на ГЕРБ и премиер на България Бойко Борисов.
"Освен това в Европейския парламент София вече официално получи наградата си за Европейска столица на спорта за 2018 година, а Бургас е спортен град на континента за 2015 година. Благодаря за труда на кметовете Иван Портних, Йорданка Фандъкова, Димитър Николов, както и на кмета на Пловдив - Иван Тотев, който извоюва Европейска столица на културата 2019, на техните екипи, и на всички, които допринесоха за успеха на българските градове.
Това е огромно признание за цяла България. Сигурен съм, че тези отличия ще отворят още по-големи възможности за развитие на младите и активни хора.
Желая успех и гарантирам, че правителството ще стимулира и ще подпомага още повече подобни инициативи, за да може все повече да се чува позитивно името на българския град по света!", написа още Борисов.
Бойко Борисов
Иван Портних
Йорданка Фандъкова
Димитър Николов
Иван Тотев