Бивш министър: Като цяло забраната за пушене на обществени места се спазва

4665
3

"Глобите за неспазване на забраната за пушене на обществени места трябва да се увеличат. Трябва да се повишат и правомощията на инспекторите". Това заяви пред Нова тв Дора Антова от Регионалната здравна инспекция в София.

Тя посочи, че има обекти, в които забраната се нарушава многократно. Глобата в такива случаи е от 5 до 10 хиляди лева за заведението.

"Като цяло забраната се спазва. Имаме изключителен прогрес. Това обаче се дължи на доброто желание на хората, а не толкова на контрола, който е символичен", заяви бившият министър на здравеопазването д-р Стефан Константинов.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: