12 от заведенията, които не спазват новите мерки, се сдобиха с актове

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (2)
15:02 / 28.01.2022
2679
Инспекторите в столицата са съставили 12 акта на заведенията, които отказаха да спазват новите мерки, според които те трябва да работят до 22.00 часа и с до 50% от капацитета си.

Прези изминалата нощ са инспектирани 20 обекта на територията на София.

От браншовите асоциации на ресторантьорите намират новите правила за дискриминационни, защото по думите им са насочени само към заведенията за развлечение и ресторантите. В същото време 80% от персонала е ваксиниран.

Заведенията в София спазиха заканата си и не се съобразиха с новата заповед на регионалната здравна инспекция. Всички нощни заведения на столицата масово работеха. Институциите пък отвърнаха на неподчинението с мащабни проверки с представители на 5 институции - РЗИ, СДВР, Икономическа полиция, Агенцията по храните и пожарна безопасност.

Сборният пункт на проверяващите беше пред сградата на Столичната регионална здравна инспекция. След кратко координиране на действията екипите се разпределиха и тръгнаха в различни посоки. БНТ проследи проверките в "Студентски град".

Още в първото заведение - битов ресторант с жива музика, беше съставен акт на управителя, защото са отворени след 22.00 ч. В ресторанта не липсваха и посетители, които продължиха да вечерят.

Второто заведение е наргиле-бар, което също не спазва заповедта и работи след 22.00 ч. Това обаче не е тайна, защото табела на входа ясно заявява, че заведението няма да спазва новите мерки.

Част от посетителите се притесниха от засиленото полицейско присъствие и си тръгнаха. Други просто бързаха да си лягат.

"Просто е 12 часа, а утре съм на работа", казва Александър. Той е против заведенията да затварят в 22.00 часа, защото според него това не променя нищо.

От СРЗИ предупредиха, че е възможно да правят проверки всяка нощ.

"Заведението работи след 22.00 часа. Съставили сме акт на отговорното лице за административното нарушение. Контролът продължава, проверките са засилени", каза Моника Драгнева, инспектор в СРЗИ.

Виж коментарите (2)

Още по темата (17214):
22.04.2025 Днес става на 56: Била е секретарка и продавачка на лекарства и коли
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
Още новини от Национални новини:
Патриархът: Няма място за притеснение, че всички ще бъдат задълже...
Тежка катастрофа с тир блокира магистрала "Тракия"
Дори не можете да си представите какви гадости извадиха от морето...
ВВС спешно търсят кръводарители за командир Антон Иванов
"Фокус" с първи снимки от фаталния инцидент. Мантинелата е минала...
Жена остана завинаги на 33, качи се в колата на много пиян и без ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).