Започна реализацията на художественото осветление в Стария град, научи репортер на Plovdiv24.bg. 4 от набелязаните общо 24 обекта, вече се сдобиха с ефектното нощно осветление. Средствата за реализацията на тези 4 обекта са около 30 000 и са отпуснати от общината.
Преди доста време, още при старото управление на Пловдив, е стартирала идеята и реализацията на идейните проекти за художественото осветление в Стария град. Тогава е кандидатствано и за средства от Европа, но проекта е спрян.
Сега, с реализацията на тези 4 обекта, от общината се надяват първо нагледно да покажат, че реализацията на проекта е реална и осъществима, преди отново, през януари месец, да се кандидатства за пари от Европа.








ahhh
на 02.12.2009 г.
Всичко е Мара втасала, само не са е ... художествено осветила ...
keanu1926
на 28.11.2009 г.
довършете православния храм в тракия бе.не ви ли е срам 20 години минаха вече.тва си е чиста турцизация
Веселин Пд
на 28.11.2009 г.
Наистина е много хубаво, макар неоновите светлини да не ми се вписват в духа на Стария град. Все пак мисля, че Пловдив има нужда от подобни неща, защото само старите къщи, които за нас са нещо наистина много ценно, за туристите не са чак толкова, особено чужденците и с подобни по-модерни неща можем да привлечем много голям поток от хора. Във Велико Търново с проекта "Звук и светлина" на Царевец си докараха много туристи и много приходи. Турситите искат зрелища. Ако тук се осъществи и идеята за "Звук и светлина" на Небет тепе наистина мисля, че вече ще си съперничим с топ дестинациите у нас, а и не само.
Кирил Налджиев
на 28.11.2009 г.
Красиво
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!