Убийството на Бойко Борисов е било поръчано на групата наемници, която бе задържана в петък, съобщава "24 часа" като се позовава на разследващи.
Арестуваният като част от групата на "Килърите" председател на българската федерация по сумо Петър Стоянов и Васил Костов - Васко Кеца приели поръчката преди 6-7 месеца, твърдят източници на изданието.
Тогава американските служби предупредили българските, че се готви покушение срещу премиера, а възможните поръчители били "недоволни бизнесмени". Така полицията разкрила престъпната група.
По повод публикацията шефът на НСО Димитър Димитров каза, че не може да коментира конкретно. Заплахи непрекъснато има, както към министър-председателя, така и към други охраняеми лица, каза Димитров в интервю по телефона за БНР.
Шефът на НСО посочи още, че няма информация за заплаха от групата на Сумиста.
Запитан дали охраната на премиера напоследък е обичайната или засилена, Димитров отговори: "Необходимата, такава каквато трябва да бъде".
Бойко Борисов каза на пресконференция в събота, че след разбиването на групата, в хода на разследването, ще излязат данни за още много убийства и подготовка за такива.
Премиерът обясни, че Сумиста имал "кумска" връзка със Сретен Йосич.
"Обикновено, когато някой ти е кум - ходиш, каниш го, носиш ракия, срещаш се с него, близък ти е", каза той.
През юни 2005 г. Бойко Борисов се оттегли временно от участието си в предизборната кампания. Тогава той водеше две листи на НДСВ. Въпреки че не бе обявено официално, предполага се, че временното му оттегляне бе свързано със сигнала за подготвяно покушение срещу него, получен в дипломатическата ни служба в Белград.
Неофициално тогава готвеното покушение бе свързвано със Сретен Йосич, заловен у нас през 2002 г., когато Бойко Борисов бе главен секретар на МВР, и екстрадиран в Холандия.
През август 2006 г. тогавашният директор на НСО Румен Миланов съобщи, че заради заплахи, отправени към Бойко Борисов, той е пазен от Националната служба за охрана. Миланов не пожела да конкретизира причините, но заяви, че вероятно заплахите срещу Борисов са свързани с дейността му като главен секретар на МВР.
Източник: Vesti.bg








Don Ivanezi
на 02.12.2017 г.
Време му е вече някой да го прати в преразход с долнопробната му к**венско наркоманска збирущина наречена ГЕРБ окрали на много честни и трудови хора бизнеса и принудени да напуснат страната за да управляват някакви с умствена изостаналост жалки същества
Plovdiv Man
на 25.08.2010 г.
тук можеш да постигнеш главно болест или смърт... а тоя да го гърмят крайно време е ! само ни засипа с боклуци , как го търпим мазохистите ние...
ЛЕНА
на 06.08.2010 г.
Може и да е вярно ама не разбрах защо ги пуснаха тия изроди...
Rezon
на 05.08.2010 г.
Не вярвам на тези плямпания! Просто Бойко го е шубе да се разследват тези заплахи.
Ракетчик Матросов
на 05.08.2010 г.
Може би и затова ги пуснаха? Хора, изнасяйте се от тази идиотско-чалгарска държава.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!