Реконструкцията на ул. "Лев Толстой" приключва преди края на месец април, съобщи за Plovdiv24.bg Атанас Чилингиров, ръководител на мегапроекта за облагородяване на района около “Гладно поле".
“Играем си на котка и мишка. Ние поставяме знаците, шофьорите ги местят и преминават", каза Чилингиров в отговор на наш въпрос защо през улицата преминават коли, въпреки знаците.
Улицата все още не е готова. Приключило е поставянето на асфалт, в момента се извършва озеленяване, каза още Чилингиров. Насипва се пръстта и се засажда растителност. “Времето е хубаво и позволява това", добави Атанас Чилингиров.
Междувременно, голям е риска настилката на новата улица да бъде повредена още преди приключването на ремонта, ако не се спазват ограничителните знаци там.








Платен Провокатор
на 01.04.2022 г.
Аз искам да питам кому е нужно такъв широк тротоар и от двете страни. Какво се случи с всичките около 300парко места които се използваха от военни, хора работещи в района и живущи? Някой дава ли си сметка, че там подтпянно беше пълно с коли и сега всички тези коли ще създадат пълен хаос в междублоковите пространства. Ама нека да има 3 метра тротоар с малко тревичка, така е по-добре. Пък и 100-те човека преминаващи от там на ден да им е широко. Всеки сам си преценя
Първи и Вечни
на 30.03.2022 г.
Интересно. Може за по-удобно да се затварят булеварди докато се подрязват рози. Онзи ден засаждаха теменужки на Руски и сигурно им е било много неудобно с преминаващия трафик. Пък те на тази улица и велосипедна алея трябваше да "рисуват". Ако е с темперни боички ще отнеме доста време.
Nako_1912
на 30.03.2022 г.
Парите, които се плащат за 3 месеца изглеждат огромна сума, а като се разхвърлят на 6 месеца - не бие на очи. Така има и да се върнат едни пари, нЕкъде, при нЕкои. А, улицата стана по-тясна от преди. Също като пътят до Коматево. Икономисват хората бе, не си играят!
Mico82
на 30.03.2022 г.
Ами, то на хората им омръзна. От 15.10.2021 е затворена тази улица. Ул Кап Радко Димитриев също е затворена в посока Мол Плаза и в квартала е ужас. Ремонта на Лев Толстой беше планиран да приключи за 3 месеца след което го удължиха с още 3 месеца. Какви са тези договори за изпълнение на ремонт без неустойки и удвояване на срока за изпълнение, незнам! Да не говорим, че през половината време никой не работеше по отсечката.
гражданин на света
на 30.03.2022 г.
Тази улица след ремонта е по-зле отколкото преди. Тя е еманация на управлението на града в момента (а и в последните години)
Miro ffffffUuu
на 30.03.2022 г.
полицаи нещо ?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!