Окръжен съд - Пловдив отказа да уважи искането на Окръжна прокуратура за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо Тодор Неделчев. Съдът намери, че не са налице всички законови предпоставки, предвидени в чл. 63 от НПК, за вземане на най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража".
От доказателствата по делото не може да се направи извод за наличието на реална опасност от укриване и извършване на друго престъпление от обвиняемия Тодор. Целите на мярката за неотклонение по чл. 57 от НПК според съда биха се постигнали и чрез най-леката, предвидена в закона мярка - "подписка".
Срещу Тодор е повдигнато обвинение в това, че на 13.07.2017 г. в гр. Пловдив при управление на автомобил "Нисан Навара" е нарушил правилата за движение и по непредпазливост е причинил смъртта на П. С. - престъпление по чл. 343 ал.1, б. "В", във връзка с чл. 342, ал.1 от Наказателния кодекс. Определението не е окончателно и подлежи на протест и обжалване пред Апелативен съд - Пловдив на 25.07.2017 г. от 10 часа.







Stranger_
на 17.07.2017 г.
Аз щях да предложа да се закрият всички съдилища, прокуратурата, изобщо цялата съдебна система, просто няма смисъл от тях, всичко това е една пародия, хората, които участват в тази система са една жалка пародия. В България можеш да убиеш 1,2,3 човека и да ти дадат 3 години и да те пуснат след 1. Можеш да убиеш и само един и дори да не те задържат. Така мислят съответните органи, след като се нагушкат с пари...
VictoriyaV
на 17.07.2017 г.
Или аз не съм добре или вече всичко е възможно?! Може ли да убиеш някой и да те пуснат току така ...Нямам думи ,то да беше единствен случай ,но не ..напоследък зачести тази тенденция убийците на пътя да бъдат безнаказани !!! Много лошо !!!
Svinsko
на 17.07.2017 г.
Какво значи няма опастност да извърши други престъпления... тези 30 акта са от примерно поведение ли? Като онази овца където уби полицая и същите тези жалки полицайчета я прикриват. Нещастни копелдаци са всички които се водят институции. Да им изпоблъскат на всичките децата пък да видим дали пак така ще се правят на луди за едни стотинки!!! ПОЖЕЛАВАМ ИМ ГО ИЗКРЕНО!!!!!
Moby
на 17.07.2017 г.
Той като знае какво правосъдие има в България, къде да бяга и за какво? Старецът след година и без да го блъснат може би щеше да е умрял. Съдиите се купуват в такива случаи за жълти стотинки. Живот си е тук, ей. Не като в цивилизованите страни. Идеални условия има за развъждане на дерибеи, тарикати, убийци и мафиоти. Другите кучетата да ги ядат.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!