Паркингът на ул. "Капитан Райчо" срещу "Тримонциум" официално вече е синя зона, научи Plovdiv24.bg. След редица сигнали на възмутени граждани и след наша публикация, за това, че на този паркинг лице събира неправомерно такса, се оказа, че от началото на седмицата въпросното място е вече част от синята зона на града и таксата от 1 лв. е правомерна.
"От понеделник тази седмица паркинга срещу "Тримонциум" е вече синя зона, лицето което е поставено там е наш служител и то законно събира такса за престой от паркиращите там автомобили", каза пред наш репортер шефът на "Синя зона, паркинги и гаражи" Петър Копарански.








Защото трябва
на 01.10.2010 г.
е айде бе всеки знае,че в синята зона се краде най - много.... това е ясно като бял ден ..... не само от там де ....
Gugu
на 01.10.2010 г.
Поредната неясна изява на община Пловдив.....
atanaskoto
на 01.10.2010 г.
И затова сега градинката до Гранда е още по фрашкана с коли, а общината явно не глобява собственика и не го задължава да загради мястото! Мизерия от безсилието на чиновник!!!
plovdiv
на 01.10.2010 г.
Докато комунисти управляват града ни, своеволията ще продължават! Винаги правят, каквото им е изгодно, но задължително в ущърб на народа....
Shitstorm
на 01.10.2010 г.
Така наречения "паркинг" не е разчертан т.е няма обособени парко места и не е обозначен със съответните знаци, но това явно не пречи да се събират пари. Интересно как го "насиниха" местенцето при положение, че там има жилещен блок и живущите и от двете страни на улицата си паркират автомобилите, а за месечен абонамент и дума не е ставало ? Май някой за пореден път сложи каруцата пред коня при това успешно.... По тази логика да очакват ли и живущите в блоковете по улица Петко Д.Петков в участъка между ТЦ Гранд и колелото с ул. Богомил да ги сполети същата съдба? А какво да кажем за периодично изникващия паркинг по бул. България, където по времето на всеки пабаир тротоарите стават все по-разбити и все по-непреминаеми? И там се събирет едни пари ... и те узчезват незнайно къде, а после всички данъкоптатци плащат за да се оправят разбитите тротоари и утъпканите градинки.
росианна
на 01.10.2010 г.
Във връзка с това ,аз искам да попитам на какво основание общината глобява с 30 лв.автомобили паркирали на бордюр , а тази седмица по време на панаира на същите тези места е платен паркинг? / става въпрос за улиците ,срещу входа с паркинга на панаира/
Ohu Bohu
на 01.10.2010 г.
Както е тръгнало ще превърнат целия град в синя зона.По-лошото е,че няма ясни правила: 1) На едни паркинги таксата е 1 лв.,а на други - 2 лв. 2) Таксите,които се събират от паркинги и паяци(приходите от които поне според мен хич не са малко),вместо да се инвестират в изграждането на нови паркоместа или подръжка на пътната настилка потъват незнайно къде.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!