"Искаме да заявим, че Пловдив не се срамува, че на един от върховете му стои съветски воин, който символизира свободата." Това каза днес градският лидер на БСП Иван Петков, който си позволи да говори от името на цял Пловдив. Той изнесе реч, състояла се на върха на Бунарджика, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Ние тук сме се събрали, за да кажем от това свято място, че ще пазим паметта на хората, които пожертваха живота си за своята родина, както и на братския народ, който ни помогна да не бъдем под ботуша на Вермахта," каза още Петков.
Днес десетки симпатизанти на БСП се насочиха към паметника на Альоша. Шествието се поведе от двамата водачи на "БСП за България" в Пловдив Иван Петков и Пловдив-област Манол Генов. Участие взеха още и членът на ИБ на БСП Борислав Гуцанов, Станислав Стоенчев, доц. Георги Йорданов, както и представители на младежкото обединение на партията и различни граждански организации.
Походът тръгна от паметника на Васил Левски в подножието на Бунарджикa и продължи до върха, където пък е паметникът съветския войник. На мероприятието се вееха не само български, но и руски знамена.








Канар 1
на 30.03.2023 г.
Чопър, ИМБЕЦИЛЪТ си ти - една дума с две грешки пишеш, типично за имбецилите :-)
Чопър
на 27.03.2023 г.
Тва бебе е недоразвит ембицил. И това е лицето на БСП. Пардон задника.Докато в лявицата има подобни индивиди ,БСП може и да изчезне. Както и ГАЛОША. Могат да си го закарат на Посрано 20. Читав. И да му се кланят там.
supermario_1999
на 26.03.2023 г.
Предателите на отечеството не заслужават милост (Стефан Стамболов)! Макар да е бил русофоб аз ще си позволя да използвам неговите думи,защото в случаят е прав ама антируски и антибългарски настроен.Унищожителите на нашата история,нашите паметници на националните ни герои,които са жертвали живота си за нашата свобода и независимост и са наши освободители и спасители направили толкова много за България,за да ни защитат като Ботев,Левски и Альоша не го заслужават.Национални предатели и продажници са тези,които говорят така сякаш искат да пренапишат историята и да изчистят всичко в миналото все едно никога не се е случило и все едно не съществува.Това не е добре и не е нормално.Само да сте посмяли да докоснете паметника,само едно парче да падне от него ще стане лошо.Ще ви видят сметката на всичките и ще ви разгонят фамилията,че свят ще ви се завие.Господ ще ви накаже и той знае,че това е грях и ще бъде безмилостен.Той горе от небето гледа и вижда всичко,което се случва.Така,че внимавайте в картинката.
Сергей Пройчев
на 26.03.2023 г.
Команистите винаги говорят от името на всички или от името на народа.Имат един червен телефон и той като звънне знаят ме народът им звъни.Боклуци разбираш ли.
kanarche
на 26.03.2023 г.
А, бе, Ванка, защо не си гледаш гражданските отговорности, ами се впускаш в неща, които не разбираш? Що не питаш майка си какво ще ти се случи ако развееш рашистки флаг в Чехия?
локомотив пд
на 26.03.2023 г.
Не мен също не ми пречи .Израснах с Альоша .Джендема е най високото тепе ,но там няма нищо .На Сахата има часовник и кулата на НуРтС.На трихълмието има поне къщи , римския амфитеатър и кръчми .
rpg
на 26.03.2023 г.
Хм? Аз ботуш на вермахта не съм видял,но на тепето има войник с руски ботуши, за да ни напомня, че са ни обявили война и окупирали!
asaf
на 26.03.2023 г.
Жалкият национален предател и по съвместителство градски лидер на БСП Иван Петков да обясни ако може защо паметникът на Васил Левски е дребничък и в подножието на Бунарджикa, а чучелото на окупаторите е на върха и се вижда от целия град. Васил Левски по-дребен ли му е на Петков? А руските знамена случайно ли са се появили на пишман демонстрацията? :)
kppetroff
на 26.03.2023 г.
Предизборна врява! Жалки са!
Пънчо Жълтушков
на 26.03.2023 г.
Не говори от името на всички в града! Прави си гражданските отговорности и не ни занимавай със себе си!
Zaspal_Misir
на 26.03.2023 г.
Лично бих положил доброволен труд за премахване на гадния символ на комунизма!И ако обичат шепата изтрещяли баби да не говорят от мое име.Мен лично ме е срам от този символ на насилието и пшростащината!
аякс
на 26.03.2023 г.
А теб,идиот червен, Пловдив кога те упълномощи да говориш от негово име!
Tux
на 26.03.2023 г.
Две маршрутки с комунисти се събрали и имат наглостта да говорят от името на цял Пловдив. Като толкова им е скъп съветския воин и всичко съветско тогава: чемодан, вокзал, Москва.
ултрас1926
на 26.03.2023 г.
Е гати и откачалките за една шепа камък са готови и на кучето ми....ет да направят.Мръсни долни комуняги и техните копиленца.
Кошмар
на 26.03.2023 г.
Продадоха се на руснаците ...ПОЗОР !
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!