Любимецът на Лаута Ален Ожболт не спира да бележи, спечели титлата на Словакия

Коментари (4)
10:46 / 21.06.2020
4690
Един от големите любимци на феновете на Локомотив Пловдив - Ален Ожболт, не спира да бележи и за новия си клуб Слован (Братислава). Словенският нападател спечели шампионската титла на Словакия със своя тим, след като вкара веднъж при победата с 3:2 като гости на Жилина, установи Plovdiv24.bg.

Това е втори трофей в кариерата на Ален Ожболт, след като на 15 май миналата година вдигна и Купата на България след феноменалното си попадение с пета във финала срещу Ботев.

Ален Ожболт отново бе титуляр за Слован и вкара за 0:2 срещу Жилина в 32-ата минута. Той остана на терена до 81-ата минута, когато бе заменен от Давид Щрелец. Другите два гола за Слован бяха дело на Кенан Байрич и Моха. С успеха тимът от Братислава спечели предсрочно 26-ата шампионска титла в своята история.

Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че само преди 4 дни Ожболт вкара два гола при победата с 4:1 над Злате Моравце в първи полуфинал за Купата на Словакия.